Loading…
نکات کلیدی در انتخاب بیمه بدنه خودرو , استعلام بیمه بدنه , لیست قیمت بیمه بدنه , همه زندگی من , allmylife.ir , car insurance

نکاتی برای خرید یا تمدید بیمه بدنه ماشین

این مطلب در ادامه مقاله ای با عنوان : انواع پوشش ها در بیمه بدنه خودرو  ، میباشد و به جزئیات هر پوشش و پاسخ به سوالات شما می پردازد .
اگر از پوشش های اصلی و فرعی بیمه بدنه اطلاعات کافی ندارید ، ابتدا اینجا کلیک کنید و سپس برای تکمیل اطلاعات به این صفحه مراجعه نمایید . 
توجه کنید که هر شرکت بیمه گر از سیاست ها و قوانین داخلی مخصوص به خود برخوردار است . لذا انتظار نداشته باشید با انتخاب تصادفی شرکت بیمه و یا انتخاب با توجه به برند شرکت بیمه ، خدمات کامل دریافت کنید .
چراکه برخی از نماینده های بیمه بر خود لازم میدانند به هر نحوی بیمه نامه خودشان را به شما بفروشند .
بنابراین کارگزار بیمه مرکزی که زیر مجموعه هیچ کدام از شرکت های بیمه نیست ، میتواند بهترین انتخاب برای مشاوره بیمه نامه باشد .
زیرا ما به عنوان کارگزار حافظ سرمایه شما هستیم و به هیچکدام از شرکت های بیمه تعهد فروش نداریم .
پس در راستای منافع شما ، تمام جزییات قرارداد و تعهد شرکت های بیمه را به شما ارائه خواهیم کرد .
شناسایی بهترین شرکت های بیمه ، فقط در این کارگزاری ممکن است .
new line life insurance in IRAN , www.allmylife.ir , بیمه همه زندگی من است , بهترین بیمه عمر , بیمه زندگی و آتیه , بیمه زنان خانوار
اگر در حادثه ای ، زیاندیده هستید و بیمه شخص ثالث مقصر ، کل خسارت را پوشش نداد :
در این حالت میتوانید از بیمه بدنه خودتان ، مابقی هزینه خسارت را دریافت کنید . بنابراین در خودروهای لوکس که نرخ آن بالاتر از ۲۵۰ میلیون تومان است ، وجود بیمه بدنه لازم است تا خسارت کامل را از دو بیمه نامه مقصر و زیاندیده دریافت کنید .
سرقت کلی :
یعنی خودروی شما چه در مکانی پارک و قفل شده باشد و چه در حضور شما به سرقت رفته باشد . بنابراین سرقت لوازم و قطعات جز پوشش های فرعی میباشد و برای تحت پوشش قرار گرفتن آنها باید هزینه جداگانه پرداخت شود .
در این حالت قطعات به دو دسته فابریک و غیر فابریک تفکیک میشود . اگر پس از خرید خودرو ، رینگ و لاستیک تغییر کند یا سیستم صوتی نصب کنید ، باید پوشش لوازم غیر فابریک تهیه کنید . در کل هر قطعه ای که توسط کارخانه به شما تحویل نشده است ، جز لوازم غیر فابریک محسوب میشود .
ارزش لوازم غیر فابریک :
هنگامی که بازدید اولیه انجام می شود لوازمات خودرو اعم از رینگ لاستیک ، آینه بغل ، کیسه هوا ، سان روف ، رادیو پخش و … و نوع آنها بر روی برگه بازدید قسمت ((( نوع وسایل نصب شده ))) قید می شود ولی روی آنها ارزش گذاری نمی شود و فقط قیمت کلی خودرو ذکر می شود (مگر آنکه  پوشش تکمیلی سرقت در جای لوازم انتخابی   توسط بیمه گذار خریداری شود) و هنگام سرقت در شرایط  سرقت در جای کلیه قطعات خودرو   به لیست روی برگه بازدید که توسط نماینده انجام شده اکتفا می شود. در مورد   پوشش تکمیلی سرقت در جای لوازم انتخابی    احتیاجی به پیوست شدن فاکتورهای وسایل جهت بایگانی نیست .
 قیمت لوازم اضافی غیر فابریک در هر حالت باید با قیمت روز خودرو جمع زده شود در برگ بازدید هم نوشته شود حتی در صورتی که مشتری پوشش سرقت درجا نخواهد .
برای مثال اگر cng نصب شده بعد از تولید (دستی) در برگ بازدید قید نشود و خودرو دچار هر حادثه ای آتشسوزی،تصادف و سرقت شود خسارت تجهیزات cng قابل پرداخت نیست .
هزینه ایاب ذهاب :
فقط به خودروهای سواری تعلق میگیرد .
هزینه مربوط به توقف :
مربوط به خودرو های اتوکار مانند مسافر کش و بارکش است .
پوشش پاشیده شدن مواد اسیدی :
شامل اسید پاشی ، رنگ و … است که عمدی یا غیر عمدی بودن این حادثه ، تاثیری در جبران خسارت ندارد .
حذف استهلاک :
اگر بواسطه اسید پاشی ، خسارت رنگ خودرو را دریافت کردید ، با این پوشش ، کاهش ارزش خودرو ناشی از رنگ مجدد به شما پرداخت خواهد شد . به شرطی که در زمان خرید بیمه نامه ، ارزش واقعی و روز خودرو را اظهار کرده باشید .
مثال : اگر در زمان خرید بیمه بدنه ، ارزش ۲۰۰ میلیون باشد و شما ۱۰۰ میلیون اظهار کرده باشید و در برای اسید پاشی ۵۰ میلیون تومان کاهش ارزش خودرو باشد ، بنابراین ۲۵ میلیون تومان توسط شرکت بیمه پرداخت خواهد شد . اما اگر ارزش خودرو همان ۲۰۰ میلیون اظهار شده باشد و با نوسان دلار ، قیمت خودرو ۵ برابر شده باشد ، ۱۰۰  % مبلغ خسارت کاهش ارزش خودرو به نرخ روز محاسبه و به شما پرداخت خواهد شد .
لازم به ذکر است که پوشش حذف استهلاک شامل باطری و لاستیک نمیشود .
شکست شیشه :
اگر شکست شیشه در اثر اتفاقاتی غیر از خطرات اصلی و برخورد شی خارجی باشد ، خسارت پرداخت نمیشود . مثلا شکست شیشه در اثر سرما و اختلاف دما ، پرداخت نمی شود . ولی در اثر تصادف یا سرقت درجا لوازم یا سرقت کلی ، مشمول دریافت جبران خسارت هستید .
پوشش ترانزیت :
این پوشش همه خسارت های خریداری شده را در خارج از مرز ها پوشش میدهد ، به جز انواع سرقت .
یعنی اگر در خارج از کشور تصادف کنید ، مشمول دریافت غرامت هستید ولی اگر کل خودرو سرقت شود و یا لوازم آن ، خسارتی به شما پرداخت نخواهد شد .

باز هم تاکید میکنیم :

همه شرکت های بیمه گر ، انواع خسارت های مذکور را پوشش نمیدهند و برند و سابقه فعالیت دلیلی بر متعهد بودن نیست .
به همین جهت فرم زیر برای مشاوره رایگان در اختیار شما قراردارد تا با مشورت کارگزاری بیمه مرکزی ، بتوانید بهترین بیمه نامه و بهترین شرکت های بیمه را شناسایی کنید .
new line life insurance in IRAN , www.allmylife.ir , بیمه همه زندگی من است , بهترین بیمه عمر , بیمه زندگی و آتیه , بیمه زنان خانوار
سوال : برای تمدید بیمه نامه سال قبل آیا نباید برگ بازدید مجدد پر و مجدد ثبت سیستم کرد؟
اگر این بیمه نامه دارای خسارت نباشد و در هنگام صدور بیمه بدنه جدید (تمدید) بیمه نامه قبلی دارای اعتبار باشد و خودروی فوق دارای تغییر قیمت(حداکثر۴۰   %) نباشد ، در این شرایط این بیمه نامه نیازی به بازدید اولیه ندارد ، در صورتی که یکی از این شرایط موجود نباشد حتما” باید بازدید اولیه انجام شود.
سوال : در مورد سرقت لوازم پس از سرقت کلی .
اگر خودرو سرقت کلی شود و پس از پیدا شدن خودرو ، برخی از لوازم آن مانند لاستیک و صندلی آن باز شده باشد ، با کدام پوشش جبران خواهد شد ؟
پاسخ : در این حالت با خرید بیمه نامه اصلی و پایه ، خسارت لوازم جبران خواهد شد و نیازی به پوشش جداگانه سرقت لوازم نیست .
مثلاً کل خودرو سرقت میشود و سارق آنرا به کوچه دیگری منتقل کرده و ضبط ماشین را سرقت و خودرو را رها میکند . در این حالت خودرو به شما بازگشت و خسارت ضبط به شما پرداخت میشود . فقط دقت کنید که قبلا هم توضیح دادده ایم که هنگام کارشناسی باید لیست لوازم غیر فابریک و ارزش آنها در بیمه نامه قید شده باشد . حتی اگر پوشش فرعی سرقت درجا را درخواست نداده اید . در غیر این صورت ارزش ضبط فابریک کارخانه برای شما محاسبه خواهد شد .
برای آشنایی با انواع پوشش ها در بیمه بدنه اینجا کلیک کنید . . . 

شما هم اگر سوالی دارید و یا قصد انتخاب شرکت بیمه متعهد را دارید ، از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید .

لطفا در تکمیل گزینه های الزامی دقت فرمایید .

new line life insurance in IRAN , www.allmylife.ir , بیمه همه زندگی من است , بهترین بیمه عمر , بیمه زندگی و آتیه , بیمه زنان خانوار

فرم ارتباط با ما 

پیام شما از طریق فرم زیر ، مستقیماً به ایمیل کارگزار ارشد بیمه ارسال میگردد و در سایت ذخیره نمیشود . لذا لازم است نام مقاله را وارد کرده و سپس پیام خود را درج نمایید . 

گزینه های نام ، ایمیل و شماره موبایل اجباری نیست ولی اگر پاسخ نظر خود را میخواهید ، باید آدرس ایمیل و یا شماره موبایل خود را وارد نمایید . 

final moshaver bime karshenas bime - 01 -, همه زندگی من , www.allmylife.ir , بیمه عمر و سرمایه گذاری , بهترین بیمه عمر , بیمه تامین اجتماعی , مشاور و

ili hxghuhj nvfhvi fdli ulv و , همه زندگی من , همه اطلاعات مهم درباره بیمه عمر و سرمایه گذاری , کجا سرمایه گذاری کنم بهتر ه ؟ , allmylife.ir -

One thought on “نکاتی برای خرید یا تمدید بیمه بدنه ماشین

ارسال دیدگاه برای این مطلب امکان پذیر نیست.